Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 2ου Δημοτικού σχολείου Δραπετσώνας συμμετέχουν στο πρότζεκτ “Young Writers Club” (Ομάδα Νέων Συγγραφέων) στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+. Πραγματοποιήθηκε συνάντηση στην πόλη Ostrów Wielkopolski της κεντρικής Πολωνίας η οποία ήταν διαδικτυακή λόγω της πανδημίας.
Η πρόσκληση του σχολείου μας έγινε από το 5ο Δημοτικό Σχολείο της Ostrów Wielkopolski:
Κατά την πρώτη ημέρα μας καλωσόρισαν οι Πολωνοί συμμαθητές μας και οι συνάδελφοί μας:
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210614_112420-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210614_114246-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210614_114639-1024x498.jpg)
Κατά τη δεύτερη ημέρα:
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210615_112025-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210615_112117-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210615_114053-1024x498.jpg)
Κατά την τρίτη ημέρα:
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210616_112230-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210616_115853-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210616_115725-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210616_114209-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210616_113531-1024x498.jpg)
Μάλιστα στο πλαίσιο του διεθνούς διαλόγου που αναπτύχθηκε οι μαθητές μας έγραψαν υπέροχες εκθέσεις στα αγγλικά! Ενδεικτικά έκθεση μαθητή του Ε1 τμήματος:
Κατά την τέταρτη ημέρα:
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210617_110408-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210617_114130-2-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/MOYSAKAS.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/received_1196108047523346.jpeg)
Η εμπειρία της συνάντησης θα μείνει αξέχαστη στους μαθητές μας…
Κατά την πέμπτη ημέρα:
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210618_112959-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210618_113222-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210618_113609-1024x498.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210618_114120-1024x498.jpg)
Το χρονοδιάγραμμα ήταν:
Σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκαν βεβαιώσεις παρακολούθησης.
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210624_102726-1024x534.jpg)
![](https://2dimdrapetsonas.gr/wp-content/uploads/2021/10/20210617_113902-1024x498.jpg)